Slow fashion a batohy?

Co se zkusit na chvíli zastavit a nechat plynout čas? Teď samozřejmě nemáme na mysli nechat si ujet autobus a do práce nebo obchodní schůzku přijít pozdě. Řeč o slow fashion. Co si pod pojmem představit?

Slow fashion je móda, která nikam nespěchá. Nehoní se za penězi, ale jde jí o vyšší kvalitu a dopad na životní prostředí.

Základní ideou slow fashion je nevytvářet velké množství módních kousků v co nejkratším čase bez ohledu na ekologickou stopu. Slow fashion si je vědomá kvalitních materiálů i starých dobrých a poctivých ručiček, jak by řekly naše babičky.

Filozofie tzv. pomalé módy s námi naprosto rezonuje. Proto i v našem e-shopu nabízíme batohy, které v sobě nesou srdce své značky. Kvalitní materiály, umění řemesla s důrazem na ekologickou stopu. To je slow fashion.

I ty se můžeš zapojit a to ještě dnes

Každý může začít u sebe. Pokud i tobě není jedno, kam směřuje životní prostředí a nechceš zavírat oči před znečišťováním planety, stejně jako plýtváním zbožím, které končí na skládkách nebo je během pár měsíců na odpis, pak můžeš podpořit právě slow fashion a přispět tak svým srdcem k lepšímu a čistšímu světu.

Můžeš to být právě ty, kdo se stane inspirací pro své okolí. Když se pak potkáš na ulici s kamarádem a ten bude obdivovat tvůj batoh nebo ledvinku, máš jedinečnou možnost sdílet s nimi svůj příběh a důvody, proč sis vybral jít cestou značek, kterým nejde v prvé řadě o finanční zisk, ale mají hlubší myšlenku. A tou je ochrana této jedinečné planety pro příští generace.

Značky batohů, které nabízíme v našem e-shopu, jsou si vědomy svého ekologického dopadu na naši planetu. Proto vyrábí designové kousky s ohledem na přírodu a minimalizací ekologické stopy během výroby každého z nich. Více o filozofii značky THE PACK SOCIETY si můžeš přečíst v dřívějším článku. Stejně jako o značkách EASTPAK a BELLROY.

Ekologická stopa v číslech

Dáváš raději přednost faktům? Pak si můžeme takový nákup a tvou ekologickou stopu převést do světa čísel. Dejme tomu, že v našem e-shopu nakoupíš batoh značky EASTPAK. Do svého košíků uložíš EASTPAK LONDON za 1950 Kč. Dopravu máš zdarma, takže nic víc tě nestojí, pokud zaplatíš předem. Nosíš ho skoro každý den. Do práce i na výlety.

Během roku ho na své záda posadíš 200 krát. To máš 9,75 Kč za jeden den. Tato značka si je kvalitou batohů tak jistá, že na něho dává záruku 30 let. Máš tedy jistotu, že se jen tak nezničí a tvá investice tak za dobu třicet let bude nižší než padesátník na den.

Teď si koupíš batoh ve sportovním řetězci během slevových akcí. Zaplatíš za něj 800 Kč a nosíš ho opět 200 dní v roce. Tebou koupená značka šije své produkty v Asii. Záruka je dva roky a během těchto dvou let se na batohu začnou objevovat vady - tu je to špatný zip, tam zase prošoupaný materiál. Za dva roky po koupi batohu bys ho nejraději vyměnil za nový. Cena takového kousku je pak v porovnání s výše popsaným někde úplně jinde.

„Zatoužil si po novém batohu? Doporučujeme náš článek, který ti poradí jak vybírat. To první, co má smysl řešit, je velikost batohu.”

Slow fashion brands myslí na přírodu a další generace

Vraťme se ještě na chvíli k předchozímu příkladu, k druhému z batohů. I když investice věnovaná do něj na začátku se zdá jako výhodnější, v tomto případě 4 Kč na den, s časem se vše mění. Za dva roky máš po něm a budeš si muset koupit nový. To ani nemluvíme o dopadu na životní prostředí, které s sebou nese taková výroba a použití.

Stejně tomu je i u značek oblečení, které šijí své kousky levně. Nejen, že je kvalita jinde než u slow fashion brands, ale také je mnohdy nezajímá, co se z výroby dostává do místní vody a následně do půdy a rostlin.

Tak co tomu říkáš? Máš odvahu změnit svět a začít u sebe? Pokud ano, poohlédni se po značkách, pro které není zisk to nejdůležitější. Ty, které vyrábějí své designové kousky tak, že odolávají času. Takové jsou slow fashion brands. Zajít můžeš také na slow days, na kterých nakoupíš věci, které tě budou doprovázet dlouhá léta. Udržitelnou módu v Praze nabízí mnoho butiků.

Značky, které můžeš zakoupit v ČR a věnují se udržitelnou módou jsou: SWEATERHOUSE, FJÄLL RÄVEN, QWSTION, KEEP CUP, KNOWLEDGE COTTON, MEMOBOTTLE, MILLICAN, MUD JEANS, PATAGONIA, P&T.

Platí při objednání v pracovní dny do 12:00

Expedice ještě dnes

Neriskuješ, na vrácení nepoškozeného a nepoužitého zboží máš prodlouženou lhůtu

30 dní na vrácení

Ne každý může být vždy doma a čekat na kurýra, a tak si můžeš nechat zaslat objednávku na kteroukoliv pobočku Zásilkovny

Více než 1 400 výdejen

Rádi rozdáváme radost a vy rádi dostáváte dárky ...

Dárek k objednávce