První školní den - Jak se na něj připravit

“Tondo, no tak, vstávej, zaspal jsi a škola volá!” budí maminka svého syna. Je po prázdninách a chlapce čeká první den v novém kolektivu na průmce. “Crrr,” zaječí budík. “To byla ale blbá noční můra. Vždyť první školní den 2018 je až za dlouho!”

Vážně? Za dlouho. Pokud nás zrak nešálí, pohled do kalendáře tvrdí něco jiného. Prázdniny skončily, středoškolákům to začne za pár dní, vysokoškoláci si ještě nějaký ten týden, dva počkají. Ale všechny studenty spojuje jedno, po pauze je potřeba se znovu připravit do školy. A je jedno, zda se jedná o lavice místního gymnázia, odborného učiliště či univerzity.

Proč je důležité míti Filipa?

Ačkoliv je to pouze jediný den v roce, přirovnali bychom ho důležitostí k volbám. Proč? Vždyť od tohoto dne se odvíjí všechny vztahy ve třídním kolektivu. Zapadneš mezi spolužáky, nebo zůstaneš trčet sám jako tvrdé Y?

Karel vzpomíná: “Už je to dva roky zpět, když jsem nastupoval do prváku na stavárně. Kapku jsem si protáhl nejdelší studentské prázdniny v životě a nastoupil o týden později. No samozřejmě, že spolužáci už stihli vytvořit party. Trvalo mi nějakou chvíli, než mě přibrali a já se zorientoval v novém školním systému. Svému mladšímu já bych poradil, ať si lépe ošéfuje první den zbytku svého života.”

Jana sice své spolužáky zná, vždyť letos jde už do druhého ročníku místního gymnázia. Ale své obavy má také. “Co když si jí spolužák Michal ani nevšimne? Má dost dobrý outfit, aby jí zase neignoroval?” Letos Janu čekají taneční a rozhodně nestojí o to, aby zahřívala topení a koukala na tančící spolužáky. První školní den zkrátka dokáže držet v napětí i zkušené matadory školních lavic./p>

Na co tedy nezapomenout první den školy?

  • Dobré načasování. Rozhodně nezaspi a přijď radši s předstihem. Vybereš si tak v poklidu své místo a očíhneš nové spolužáky.
  • Zvol dokonalý outfit na první školní den. Už dávno se nechodí v naškrobených šatech a v obleku. Vyber si něco pohodlného, čistého a moderního. Důležité je, aby ses cítil v pohodě. Pokud si nevíš rady, podívej se, co frčí v módě. Sociální sítě ti jistě pomohou.
  • Nezapomeň sladit svou tašku či batoh se zbytkem outfitu. Nač batoh? Přece na notebook, knihy, učebnice nebo skripta. A svačinku a pitíčko, to by neměl doma zapomenout nikdo. Vysokoškoláky první dny navíc čeká zápis a vyplňování stohy papírů a formulářů, kde se kvalitní batoh bude také hodit.

S prvníma dvěma body ti asi neporadíme. Snad jen, zapni si aspoň dva budíky. To první vstávání po prázdninách bývá fakt náročné.

Zato s výběrem batohů a tašek máme bohaté zkušenosti. Však si přečti kompletní článek Jak vybrat studentský batoh. Protože jdeš do školy, udělali jsme za tebe malý batohový tahák. Na co tedy myslet? Na:

  • polstrovaná záda a nastavitelné popruhy,
  • vyztuženou externí kapsu na tvůj notebook,
  • dobře členitý vnitřek, ať se věci nemíchají dohromady,
  • externí pláštěnku nebo voděodpudivý materiál.

K taháku máme jeden bonus, resp. dva pro vysokoškoláky a jeden pro středoškoláky. Začneme těmi mladšími. Mladinká značka The pack society má ve své nabídce nepromokavý batoh pro středoškoláky s vyztuženými rameny i kapsou na noťas. Je jím Classic solid black. Děvčata si mohou vybrat elegantní dámskou verzi. Cena se bude jistě líbit i rodičům, tak se jich zeptej.

Pro vysokoškoláky tu na první školní den, ale i všechny následující, máme Karla od značky Ucon Acrobatics. Co na něm kvitujeme je jeho variabilita v objemu. Díky roll-up systému jednoduše vyroluješ, nebo sroluješ límeček a máš objem batohu podle svých potřeb. Nadčasový design batohu ti pomůže zapadnout mezi spolužáky a neutrální barvy ho sladí se zbytkem tvého outfitu. Kapsa na noťas s dalšími kapsičkami jsou samozřejmostí.

Pokud tu a tam pohodíš batoh někam, a pak se divíš, proč je tak špinavý, na to tu v regálu máme vychytávku. Tím je bratříček už zmíněného batohu od Uconu. Kromě vody totiž odpuzuje i prach. A toho ve školních budovách bývá někdy požehnaně.

Tak se přiznej, jsi nastylovaný na svůj první školní den? Jdeš na pohodu, nebo se ti tam moc nechce?

Platí při objednání v pracovní dny do 12:00

Expedice ještě dnes

Neriskuješ, na vrácení nepoškozeného a nepoužitého zboží máš prodlouženou lhůtu

30 dní na vrácení

Ne každý může být vždy doma a čekat na kurýra, a tak si můžeš nechat zaslat objednávku na kteroukoliv pobočku Zásilkovny

Více než 1 400 výdejen

Rádi rozdáváme radost a vy rádi dostáváte dárky ...

Dárek k objednávce