Moderní cestovní taška - Co musí splňovat?

“Zlato, kde máme ten kufr?” “Prosím tě, ten ani nehledej! Pojedeme s cestovní taškou. To je na pohodu a ještě trendy.” Vážně? Vyplatí se ti cestovat raději s taškou než s běžným skořepinovým kufrem? Pojďme prolustrovat cestovní kufry a tašky.

Popruhy jsou dominantou tašek

Kufrů existuje celá řada - tvrdé skořepiny, odlehčené látkové varianty, na kolečkách, ale i bez koleček. Za nás mají dva malé nedostatky:

  • Absence popruhů na rozdíl od tašek. Kufr má buď madlo na chycení do ruky nebo vysouvací držák, když jde o kufr na kolečkách. Ale ať děláš, co děláš, na záda si ho prostě nehodíš.
  • Měl bys ho opatřit TSA zámkem. Tedy za předpokladu, že chceš s tímto kufrem lítat. Bezpečnostní kontrola musí mít totiž přístup do útrob tvého zavazadla. Jistě nestojíš o to, aby ti kufr na letišti rozpárali. TSA je zkratka pro Transportation Security Administration. Jsou to speciální cestovatelské zámky na kód, které si může kontrola na letišti otevřít univerzálním klíčem. I na pražském letišti jsou na ně připraveni.

Proto v dnešním článku dáme přednost cestovním taškám všeho druhu. Co by měla taková taška splňovat?

Kolečka, nebo bez koleček?

Zvolit cestovní tašku na kolečkách, nebo ne? Toť dilema. Díky kolečkům bude manipulace s tvým zavazadlem bezproblémová. Na druhou stranu tě mohou škrábat do zad, když poneseš tašku na zádech. Kolečka rovněž mohou zvětšovat rozměr tašky, což se ti nemusí hodit na letištních kontrolách. Tašku bez koleček nějak smrskneš, ale koleček se jen tak nezbavíš.

Ať už si vybereš kteroukoliv variantu, tak dnešní trh cestovních tašek na kolečkách (ale i bez nich) tě nezklame. Vyrábí se obě varianty. Ale vždycky tomu tak nebylo. Jako první přišla s nápadem přidávat zavazadlům kolečka až značka Eastpak.

Další důležité parametry cestovních tašek

Už výše jsme zmínili jednu velkou přednost tašek oproti kufrům - popruhy. Tašku můžeš nosit na jednom šráku přes rameno, nebo ji držet za madlo v jedné ruce. Pokud je taška těžší, chytnete s kamarádem každý jedno ucho a zase si snadno poradíte. Hledej proto v nabídce našeho e-shopu takové tašky, které mají variabilnější popruhy.

Dobrá vnitřní členitost není dávno výsadou pouze kufrů. Na trhu najdeš cestovní tašky, které jsou rozdělené na více částí, takže tvé použité prádlo se nemusí míchat s tím čistým. Rovněž se koukej po bočních vnějších kapsách. Přece jen lovit drobnosti, jako jsou peněženka, mobil, doklady, z haldy věcí není dvakrát příjemné. Takový pas a letenky často člověk na letiště zandavá a vyndavá třeba 100x.

Příjemným bonusem je nepromokavý materiál, ze kterého je samotná taška ušita. Koukej se po polyuretanu a polyesteru. Tento typ materiálu najdeš například v nabídce Rains. Jak už samotný název značky prozrazuje, tady se na nepromokavost dbá.

Co si budeme povídat, žijeme v moderní době, kdy se více než kdykoliv dříve hledí i na design kousku. Nadčasový design je sice subjektivní záležitostí každého z nás, ale my z NášBatoh.cz se při výběru značek řídí heslem: “Stylově a prakticky, vždy a všude!”

Není rozměr jako rozměr

Posledním důležitým aspektem při výběru tašky na cesty je zcela jistě její rozměr. Na týdenní dovolenou k moři pojedeš s jinak velkým zavazadlem, než když vyrazíš cvičit do fitka. Ano, cestovní tašku o menším objemu s výhodou využiješ i jako sportovní tašku.

Dobrou zprávou pro tebe je fakt, že tašku nemusíš nikdy naplnit celou. Zabere pak méně místa. Jednoduše ji “zdrcneš”. To u skořepinových kufrů fakt nehrozí.

3 tašky, se kterými na cestách neuděláš chybu

Brrr, to je příval informací. Jak tedy vybrat svého favorita? Poradíme ti…

Nepromokavá taška Rains Weekend Bag

Jak už název napovídá, s taškou Rain Weekend na víkendových výletech neuděláš chybu. Ale díky objemu 44 litrů s ní můžeš směle vyrazit i na týdenní dovolenou. Jako další bonusy spatřujeme nepromokavý kabátek tašky a variabilní popruhy vzhledem k tvé velikosti. Navíc tašku hodíš na rameno, stejně jako ji vezmeš do ruky.

Taška se skrýší na bordel

…anebo boty či něco dalšího. Tak to je cestovní taška Novel od značky Herschel. Právě její vnitřní organizace ji zařadila mezi TOP3 vítěze naší neformální soutěže O nejlepší cestovní tašku. S objemem 42,5 litrů se nemusíš bát vyrazit na delší dobu pryč. Další výhodou je odepínatelný hlavní popruh, pokud chceš tašku nosit pouze v ruce.

Rains myslí i na ženy

Do třetice všeho dobrého jsme se zaměřili na něžné pohlaví. Jsou to právě ženy, kdo hledají praktické a elegantní řešení. A právě to splňuje písková verze Luggage bag od Rains. Vypadá subtilně, ale objem má úctyhodných 40 litrů. Líbí se nám její barva, design, nepromokavost i odepínatelný popruh.


Teď je řada na tobě. S čím nejraději cestuješ ty? Je to taška, kufr nebo snad batoh? A co taška na kolečkách - vymoženost pro důchodce nebo nepostradatelný pomocník i pro tebe?

Platí při objednání v pracovní dny do 12:00

Expedice ještě dnes

Neriskuješ, na vrácení nepoškozeného a nepoužitého zboží máš prodlouženou lhůtu

30 dní na vrácení

Ne každý může být vždy doma a čekat na kurýra, a tak si můžeš nechat zaslat objednávku na kteroukoliv pobočku Zásilkovny

Více než 1 400 výdejen

Rádi rozdáváme radost a vy rádi dostáváte dárky ...

Dárek k objednávce