Ledvinka na běhání - je nejlepší Nike, Adidas anebo snad?

Znáš ten pocit, když běžíš a na zádech ti stále trochu poskakuje batoh. Ať se ho snažíš utáhnout sebevíc, stále cítíš, že to není zrovna ono. Fajn, takže batoh už na běh brát nebudeš. Proč taky? Namísto běhu se po většinu času soustředíš na svůj nadskakující batoh. Takže láhev s vodou do ruky, klíče pod rohožku a jdeš na to

To asi taky není ten ideální způsob. Ani takto si běžecký trénink neužiješ naplno. Nejen, že ti láhev bude v ruce stále překážet, ale v tomto případě i myšlenka na klíče, udělá své. Co takhle zkusit jednoduché řešení v podobě sportovní ledvinky?!

Zapomeň na ty obří vaky z 90. let, které ti poskakovaly po zadku jako veverka na větvích stromu. Ledvinky na běhání jsou navržené tak, že do nich schováš nejenom klíče, ale i velký telefon. K tomu navíc skvěle padnou a ještě vypadají, jako by byly součástí tebe.

Co by měla ledvinka na běhání splňovat?

  • Nesmí nikde tlačit;
  • musí dobře sedět a nehýbat se;
  • musí být pružná a dostatečně široká;
  • mělo by v ní být dostatek místa na tvé potřebnosti;
  • věci uvnitř by měly být zabezpečené proti posouvání;
  • neměly by chybět reflexní prvky;
  • měla by mít dostatečně nastavitelný pás;
  • musí ti padnou přesně na tělo;
  • materiál by měl být takový, aby odolal dešti.

Pokud běháš delší tratě a potřebuješ doplňovat pitný režim, určitě by ledvinka pro tebe neměla postrádat láhev. Hydratační ledvinky mívají jedno nebo více míst na láhev a k tomu ještě další kapsičky potřebné na uložení věcí, jako jsou klíče a telefon.

Běžecké ledvinky s variantou na lahev se dělí na dva základní typy. Jedny, co pojmou jednu velkou láhev, a druhé, co tekutinu rozloží do více míst.

Ledvinka musí být jako součást těla

To své ideální řešení si musíš najít ty sám. Z jedné větší láhve se lépe pije, ale více lahví umožní rovnoměrně rozložit váhu. Taková ledvinka pak lépe sedí okolo pasu. Výhody běžeckých ledvinek jsou hlavně v jejich umístění, které je blízko těžiště tvého těla a díky čemuž se běh stává pohodlnějším a běžce nic nelimituje.

S množstvím typů, které se dnes na trhu vyskytují přichází nevýhoda. Tou je právě ona obtížná volba. Ledvinka musí správně padnout, aby nenadělala víc škody než užitku. Rekreačními běžci jsou dnes velmi oblíbené ledvinky ledvinky Nike nebo Adidas. Nike nabízí modely jak úzké v podobě běžeckého pásu, tak ty, které pojmou jednu i více lahví. Barevnost se podobně jako u batohů Nike pohybuje převážně v odstínech šedé, černé nebo bílé.

Ledvinky Nike, Adidas nebo něco sofistikovanějšího?

Běžecké ledvinky značky Adidas se v mnohém těch od značky Nike podobají. I ony jsou k dostání v podobě běžeckých pásů, které pojmou drobnosti až po ty, co směle unesou dvě láhve. Run ledvinky Adidas mají jednoduchý design a obvykle černou barvu. Co na nich postrádáme, jsou dostatečně výrazné reflexní prvky.

Nutno podotknout, že na trhu je celá řada firem, které se oproti značkám Nike a Adidas specializují výhradě na vývoj a inovaci běžeckých doplňků. Pokud tedy hledáš ledvinku pro tvůj běh, která nebude jen pěkným módním doplňkem, ale bude splňovat ty nejtvrdší kritéria, poohlédni se po značce, která se specializuje na tento sport. Samozřejmě existují i univerzální ledvinky. Skvělým příkladem je Rains Bum Bag, která vydrží běh, ale ostudu neudělá ani ve městě.

Jinak ale často platí ono známé pořekadlo, že kdo chce moc, nemá nic. A tak masové značky, které se snaží dosáhnout svými výrobky na maximální počet uživatelů, nebudou nikdy tak propracované jako ty, které se specializují na běh.

Další běžecko ledvinkové značky

Poohlédnout se tak můžeš i po ledvinkách na běh značky Salomon, která se specializuje na horský běh. Tudíž jsou její ledvinky o něco těžší a bytelnější než ty klasické. Pokud hledáš běžeckou ledvinku, která bude stabilní s minimálními proporcemi, můžeš se poohlédnout po značce FuelBelt. Velmi zajímavé ledvinky dělá také značka Eastpak. Takový Eastpak Springer - Navy Aqua bych se nebál označit za mého favorita.

Na hydratační ledvinky se specializuje značka ltraSpire, která na trh přináší speciální systém, díky kterému si můžeš ledvinku sestavit podle tvých představ a očekávání.

A co s během v zimě?

Pokud už máš svého favorita na běh a přemýšlíš už o zimní sezóně, kdy sice taky běháš, ale přece jen bys chtěl nějakou změnu, tak neváhej a zkus běžecké lyžování. Nejen, že ti ukáže jinou stranu tvých svalů, ale také při něm využiješ běžeckou ledvinku, kterou můžeš jednoduše schovat pod bundu. Rekreačním běžkarům velmi dobře poslouží například ledvinka od Ucon Acrobatics - Stealth Jacob.


Avšak v zimě pokud nemáš po cestě občerstvovací stanici, doporučujeme raději volit zateplenou ledvinku, která je pro běžecké lyžování přímo dělaná. Mají izolovaný bidon s objemem, aby tvůj teplý čaj v zimě jen tak rychle nezmrzl. Součástí bývají i kapsy na telefon a klíče.

Platí při objednání v pracovní dny do 12:00

Expedice ještě dnes

Neriskuješ, na vrácení nepoškozeného a nepoužitého zboží máš prodlouženou lhůtu

30 dní na vrácení

Ne každý může být vždy doma a čekat na kurýra, a tak si můžeš nechat zaslat objednávku na kteroukoliv pobočku Zásilkovny

Více než 1 400 výdejen

Rádi rozdáváme radost a vy rádi dostáváte dárky ...

Dárek k objednávce