Jak vybrat tašku přes rameno?

“Čtyři rohy, žádné nohy a přece to chodí. Co to je?” A nejsou to dveře, jak napadne asi každého, kdo zná tyto dětské hádanky. Napovíme ti malinko. Má to popruh. Teď už je to snadné. Jde přece o tašku přes rameno. Když si ji vezmeš s sebou ven, tak vskutku chodí.

Taška přes rameno zdaleka nekončí brašnou na tvůj noťas. Její využití je daleko širší. Pojďme si je společně více prolustrovat.

Výhody a nevýhody tašek přes rameno

S chlebníky přes rameno se kdysi chodilo do školy, jak jsme psali v článku Školní batohy v průběhu dějin, dneska je spíše užijeme na vandru. Nicméně s taškami ve škole, zejména pak na střední a vysoké, se setkáváme často. Jen dostály jisté “modernizaci”.

Taška přes rameno má celou řadu využití, což je jejím velkým benefitem mezi brašnověcmi. Ptáš se, jaká využití? Svou pracovní tašku na laptop vezmeš na schůzku do kavárny, běžně do práce i na pochůzky městem. Jiné tašky přes rameno zase najdou využití pro sport a cestování. Často to lze zkombinovat a nemusíš tak kupovat vícero druhů brašen.

Díky pánské tašce tak mužnější pohlaví nebude dlouho lovit drobnosti a doklady po kapsách. Taška pomáhá udržovat pořádek a systém, zejména pokud má dobrý vnitřní organizér.

Malou nevýhodou pak může být přetížení zad díky tomu, že tašku taháš jen na jednom rameni. Zkus měnit rameno, pokládej tašku na zem kdykoliv to jen jde a vybírej z nabídek tu s polstrovaným (či pěnovým) a velikostně přizpůsobitelným popruhem. Mnoho tašek přes rameno má i kratší popruh pro nošení v ruce. Dobrým příkladem je například Rains Luggage. Tento popruh na nošení v ruce se hodí především při přenášení tašky na kratší vzdálenosti.

Tak jdeme nakupovat, ne?! Jen malé upozornění na začátek. Ačkoliv po taškách přes rameno častěji sahají páni, na trhu brašnověcí existují dámské tašky přes rameno pro něžnější pohlaví. Vždyť taška je taková přerostlá kabelka a ty k ženě přece patří!

Na co myslet při výběru tašky?

Je toho dost. Při výběry tašky přes rameno ti pomůže našich 5 tipů.

1. Hlavní je účel

Pro jaký účel budeš svou tašku či brašnu nejčastěji využívat? Od toho se odvíjí všechno ostatní. Hledáš elegantní aktovku do práce, pohodlnou brašnu na notebook do školy nebo dámskou tašku na pochůzky městem?

2. Na velikosti záleží

Je jasné, že objem (velikost) tvé brašny se odvíjí od již zmiňovaného účelu. Na týdenní cestování si pravděpodobně vezmeš 40 litrovou tašku, zatímco do práce ti postačí taška s kapsou na notebook a cennosti, tj. cca do 10 až 15 litrů objemu.

3. Materiál a kvalita

Když znáš účel a objem svého kousku, zaměř se na materiál, ze kterého chceš mít tašku ušitou. Toužíš po pravé kůži, nebo sáhneš spíše po eko umělé kůži? Ostatně se jedná o nejčastěji využívaný materiál na trhu vzhledem k praktičnosti a nízkým nárokům na péči o tuto kůži. Nevadí ji totiž ani namoknutí. V neposlední řadě je cenově dostupná téměř pro každého. Nejsi fanoušek kůže a koženky? Nevadí, pak hledej mezi látkovými taškami.

4. Nastavitelný popruh

Při nákupu si ověř, zda má taška velikostně nastavitelný popruh a zda-li je polstrovaný. Některé tašky mají tento popruh odnímatelný a můžeš ji pak nosit v ruce za ucho, jako například Rains Weekend Bag.

5. Organizér a kapsy

Pokud míváš ve věcech chaos, pak hledej tašku s organizérem. Nebo alespoň nějakými kapsami či vnitřními přepážkami. Například cestovní taška Novel od značky Herschel disponuje integrovanou vnitřní kapsou. Na boty, špinavé prádlo, prostě cokoliv, co zrovna potřebuješ dát jinam.

Drobnosti dělají tašku parťákem na život

Jsou to právě takové detaily, jako je řešení zapínání na tašce, její zabudované reflexní prvky nebo integrovaná pláštěnka, co dělá tašku taškou-kamarádkou.

V dnešní době nemusíš uzavírat tašku pouze zipem, pokud jej nemáš rád. Vyber si takový kousek, který má magnetky, řemínky či cvočky. Nebudeš tak zápolit se zapínáním. Díky reflexnímu prvku se cítíš i za noci v bezpečí. A integrovaná pláštěnka je onou třešničkou na dortu. Tedy pokud není tvoje taška ušitá z nepromokavého materiálu, jako jsou například ty od značky Rains.

Vyfoť nám tvou tašku a nasdílej. Nezapomeň na naše hashtagy #nasbatoh a #styloveaprakticky, ať tvou fotku na Instagramu a Facebooku snadno dohledáme.

Platí při objednání v pracovní dny do 12:00

Expedice ještě dnes

Neriskuješ, na vrácení nepoškozeného a nepoužitého zboží máš prodlouženou lhůtu

30 dní na vrácení

Ne každý může být vždy doma a čekat na kurýra, a tak si můžeš nechat zaslat objednávku na kteroukoliv pobočku Zásilkovny

Více než 1 400 výdejen

Rádi rozdáváme radost a vy rádi dostáváte dárky ...

Dárek k objednávce