Fjällräven - svatá ikona mezi batohy!

Polární liška jemně našlapuje na zmrzlý sníh. Její bílé zbarvení nenásilně zapadá do celé krajiny poseté sněhem. Severský vítr jí čechrá srst a na pravé straně jí vytváří elegantní pěšinku. Teplota hluboko pod bodem mrazu, ale to lišku nemůže odradit. Lehá si doprostřed zamrzlé krajiny a svůj čenich schovává pod hustý ocas.

Je přímo stvořená do těchto podmínek. Nic ji nepřekvapí. Stejně jako oblečení a batohy značky Fjällräven.

Každý detail na produktech této značky byl promyšlen. Musí obstát i v náročném prostředí plném čerstvého severského větru a sněhu. Tam, kde panují ty nejdrsnější přírodní podmínky, tak značka Fjällräven nemá konkurenta. A stejně jako ona polární liška, která se stala symbolem této značky, je i ona v tomto kraji doma.

Historie značky se začala psát v malé garsonce rodinného domu ve švédském městě Örnsköldsvik (Google Maps). Mladý skaut Åke Nordina dal základy tomu, co dnes značka charakterizuje. Už od roku 1960 vyvíjí švédská společnost Fjällräven své produkty, které směle odolají v přírodních podmínkách. Postupem času se staly funkční a outdoorové výrobky této značky oblíbené na celém světě.

Příroda pro příští generace v celé své kráse

Protože příroda jde ruku v ruce se skandinávským životem, je si i značka Fjällräven vědoma, jak důležitá je rovnováha v ní a jak křehká umí být. Proto všechny své výrobky tvoří s jediným cílem. Tím je minimalizace negativního dopadu na životní prostředí a to ve všech oblastech výroby.

Avšak jdou ještě dál. V roce 2013 představili světu metodický nástroj Cesta Fjällräven, který ukazuje správnou cestu s ohledem na životní prostředí, přírodu, procesy a s plným vědomím společenské zodpovědnosti. Od roku 2015 tak přestaly používat impregnační materiály, které obsahují fluorokarbony (PFC). Při výrobě používají pouze syntetickou kožešinu a jejich cílem je snížit spotřebu energie, vody a chemikálii během celé výroby.

Stejně jako se mění přírodní podmínky, ani vývojáři ve společnosti Fjällräven neusnuli na vavřínech. Hledají nová a inteligentní řešení, technologické postupy i materiály včetně vzorů. Je jedno, jestli jde o tašky, batohy, ledvinky nebo pouzdra na elektroniku, za cíl si kladou vytvořit něco, co budou milovníci outdoorových sportů nejen nosit, ale hlavně milovat. Věří, že čím více lidí pozná krásy přírody, tím více lidí ji bude chránit. A je úplně jedno, jestli jsi IT technik, prodavačka, manažer, lékař nebo zdravotní sestra.

Jedno nás všechny spojuje: “Láska k přírodě, kouzlo jejího objevování a život, který nenajdeš nikde jinde než uprostřed divočiny.”

Åkeho podnikatelský duch a jeho láska k přírodě ho přivedla až tam, kde je se svou značkou Fjällräve dnes. Jako první použil hliníkový rám batohu nebo dvouplášťový stan. Jeho dětství mu přineslo také mnoho inspirace. Tou byla i vzpomínka, že si jako děti natíraly voskem nejen lyže, ale rovněž kalhoty. Ty pak nepromokly.

Tuto myšlenku odzkoušel i na své látce, kterou napouštěl směsí vosku a parafínu. Přesněji řečeno, nanášel za použití fénu své manželky. Jak je vidno i zde nachází pravdu slova klasika ”Cherchez la femme“.

Ikonický batoh Fjällräven KANKEN

Batohy značky Fjällräven se staly na světě stejně oblíbené jako jejich oblečení a stany. Pro mnohé se staly ikonou. Funkčnost, stylovost a pohodlí s ohledem na přírodní prostředí. To je to, co mnohé lidí k této značce táhne. Pojďme se podívat na výhody batohů KANKEN.

Tento kousek se vyznačuje praktickým tvarem a možností ho nosit v ruce. Ucha lze sepnout dohromady páskou s cvočkem. Ramenní popruhy v tomto případě vadit nebudou, můžeš je jednoduše zkrátit a připnout cvočky.

Originální design, veselé barvy, design

Činí batoh viditelným v šedých zákoutích města. Je skladný a lehký. Je navržený v minimalistickém stylu, kde jednoduchost hraje prim. Má jednu hlavní kapsu, jednu menší na zip vpředu a dvě postranní. Boční kapsy se hodí pro ukládání drobností, abys je měl vždy po ruce. Láhev si ulož raději dovnitř. Vždyť v zimních podmínkách by ti pití během chvilky zmrzlo. Hlavní kapsa jde zeširoka otevřít, takže své věci budeš mít vždy po ruce.

Rozpoznatelný tvar

Jeho obdélníkový tvar ho činí ideálním do školy nebo do práce. Vejde se do něj mnoho věcí a tak ani nabalení na víkendový pobyt s ním nemusí být úporné. Hravě navíc pojme i 15'' notebook, takže je vhodný na krátké pracovní cesty. Hodí se do města i do školy. Je elegantní, takže ani v kavárně ostudu neudělá.

Je Fjällräven ideál?

Co víc, ani lehký deštík ho nezaskočí a nemusíš se bát nějaké té přeháňky. Jediný nedostatek, který tento batoh má, jsou jeho záda, která nejsou nijak vyztužená, stejně jako ramenní popruhy, které jsou sice měkké, ale nemají žádné další prvky. Tak co, stane se tvým parťákem, kterého už nesundáš ze zad?

Máš rád výrobky značky Fjällräven? Které jsou tvým favoritem?

Platí při objednání v pracovní dny do 12:00

Expedice ještě dnes

Neriskuješ, na vrácení nepoškozeného a nepoužitého zboží máš prodlouženou lhůtu

30 dní na vrácení

Ne každý může být vždy doma a čekat na kurýra, a tak si můžeš nechat zaslat objednávku na kteroukoliv pobočku Zásilkovny

Více než 1 400 výdejen

Rádi rozdáváme radost a vy rádi dostáváte dárky ...

Dárek k objednávce