Bolavá záda? Místo tašky přes rameno vyzkoušejte batoh

CRRRRR! Budíček ohlašuje šestou hodinu ranní a ty vstáváš do práce. Malá rozcvička, snídaně, osobní hygiena a ještě nezapomenout všechny dokumenty. Rychle utíkáš k pracovnímu stolu a dáváš všechny ty papíry do tašky. Noťas si balíš do kabely a míříš ke dveřím. Popadneš klíče od auta a zároveň si všímáš, že už zase nestíháš. Dálkáčem otevíráš auto, sedáš si a kabelku i brašnu s notebookem odhazuješ na sedadlo spolujezdce.

Dnes máš naplánováno tolik schůzek, že nevíš kam dřív skočíš. Auto necháváš na parkovišti, bereš si obě tašky a obě dáváš na své pravé rameno. Mít kabelku na levém a brašnu s noťasem na druhém rameni, prostě není ono. Tak chodíš celý den od klienta ke klientovi a za 6 hodin toho máš tak akorát dost. Záda tě bolí, stejně jako rameno. Co teprve nohy? Na ty raději ani nemyslíš.

Realita? Anebo snad ne?

Trochu jiná a přitom tak podobná situace…

CRRRRRR. Je šest hodin ráno a ty klasicky vstáváš do práce. Řekneš si, to byl ale zase sen. Ještě teď cítíš jak tě bolí ony záda, rameno i nohy. Tento pocit se ale rychle rozplyne v zapomnění, jakmile sedíš u stolu a piješ svůj ranní šálek čaje.

U dveří máš batoh, ve kterém od večera odpočívá tvůj laptop a všechny potřebné dokumenty pro dnešní den. Sen se nemýlil v jedné věci. Dnes máš schůzek až nad hlavu. Podíváš se na hodinky, popadneš batoh a vyrážíš vstříc novým dobrodružstvím. Už skoro rok tě záda nebolí, protože kabelku a brašnu na notebook jsi vyměnila za batoh.

Přetížení jedné strany těla může způsobit bolest zad

Příčin bolestí zad je celá řada. Některé ovlivnit zcela nemůžeš, ale můžeš svým zádům pomoci tam, kde možnosti existují. Taška přes rameno, pokud je navíc ještě těžká, mnohonásobně přetěžuje jednu stranu zad. To způsobuje svalové napětí a s ním přichází i bolest.

Pokud je jedna strana těla přetěžovaná soustavně a dlouhodobě, může časem dojít i k vykřivení páteře a nemalým komplikacím do budoucna. V životě platí, že ve všem je třeba najít rovnováhu. A tak pokud i ty se chceš vyhnout bolesti zad z přetížení, určitě zahoď svou tašku s laptopem a vyměň ji za batoh pro notebook. Tvá záda ti určitě s láskou poděkují.

Cvičení i správná obuv pomůže od bolesti

Jestliže ses už dostal se zády do bolestivých stavů, nemusíš házet flintu do žita. Stačí doma deset minut denně rehabilitovat a máš nad bolestí vyhráno. Samozřejmě nevíme, v jakém stavu tvá záda jsou, takže radit, co bys měl přesně cvičit, nemůžeme.

Na srovnání páteře a pohybového aparátu se specializuje třeba Dornova metoda, která umí dělat doslova zázraky. Také cvičení doktora Smíška tzv. cvičení SM systém umí dát svalům jejich původní tvar i funkci. Navíc dovede tělo stabilizovat a srovnat i při velmi velkém vychýlení.

Ať už zvolíš jakoukoliv metodu, vždy měj na paměti výběr kvalitního terapeuta. Nezapomeň si ho prověřit u dané asociace a zjistit jeho reference třeba na internetu. Jen tak máš jistotu, že cvičení bude správné a nenadělá víc škody než užitku.

Batoh také hodně pomůže

Bolest zad můžeš zmírnit nejen kvalitním batohem, který má polstrované ramenní popruhy a vyztužená záda. Z našich batohů můžeme doporučit například Herschel Settlement. Dál by „zdravý batoh” měl mít i správnou velikost a pokud jde o sportovní batoh, jsou další prvky, které pomáhají rozložit váhu rovnoměrně na záda nutností. Mezi ty patří například bederní pás.

Bolest ale pomáhá zmírnit také zdravý životní styl, především pravidelný pohyb, zdravá strava a kvalitní pitný režim (takový matcha tea je velmi zdravý). Stačí obyčejná chůze a kvalitní boty. Mít dostatek vápníku ve stravě a případně přidat potravinové doplňky, pokud už děláš sport aktivně.

Také správná poloha sezení a umístění monitoru ve správné výšce ulevuje páteři a zádovým i krčním svalům.

Platí při objednání v pracovní dny do 12:00

Expedice ještě dnes

Neriskuješ, na vrácení nepoškozeného a nepoužitého zboží máš prodlouženou lhůtu

30 dní na vrácení

Ne každý může být vždy doma a čekat na kurýra, a tak si můžeš nechat zaslat objednávku na kteroukoliv pobočku Zásilkovny

Více než 1 400 výdejen

Rádi rozdáváme radost a vy rádi dostáváte dárky ...

Dárek k objednávce