Bellroy - od peněženek k batohům

Australská značka Bellroy vznikla před přibližně 20 lety, ale její stěžejní část historie se začala psát roku 2010. Tehdy se parta kreativně smýšlejících lidí v čele s Hadrienem Monloupem a Andrewem Fallshawem sešla u stolu na Bells Beach v Austrálii.

Cílem jejich setkání bylo vymyslet a navrhnout peněženku, která předčí všechny dosud vyráběné kusy nejen svou štíhlostí, ale také lepším vnitřním uspořádáním a menší vrstvou kůže. Svůj počátek tak firma započala výrobou peněženek. Později se přesunula k výrobě batohů, tašek, pouzder na mobil a dalších módních a zároveň praktických doplňků.

Zajímavost: Zdá se ti historie značky Bellroy krátká? Ve světě batohů jsou i větší benjamínci - přečti si o značce The Pack Society.

Souznění moře a města

Samotný název značky je složený ze dvou slov. I on se vztahuje k Austrálii, konkrétně k městu Melbourne. Vznikla z názvu surfařské čtvrti, která je milovníky tohoto sportu velmi oblíbená. Jedná se právě o již zmiňovanou Bells Beach. Druhé část slova vznikla z kulturního centra v Melbourne, Fitzroy.

Spojení dvou odlišných světů tak dalo vzniknout značce Bellroy. Představuje propojení mezi mořským světem, který souzní s milovníky sportovních a adrenalinových zážitků a městem, které dává možnost kulturního zážitku a sdílení emocí.

Zrozením značky Bellroy vznikly produkty vyráběné z kvalitní šetrně zpracované kůže, které berou na zřetel i ochranu přírody. Rodí se tak peněženky, batohy a tašky, které při své výrobě eliminují vznik toxického odpadu. Výrobky značky Bellroy přinášejí i detailně promyšlené zpracování. To umožňuje přehledné uspořádání věcí v každém designovém kousku, který vyšel z této dílny.

Cit pro detail

Než nůžky definitivně rozstříhají kus látky nebo kůže, jehly vytvoří precizní steh a stvoří tak batoh či peněženku, která tě bude doprovázet na každém tvém kroku, stráví designéři mnoho hodin u stolu. Vymýšlí všechny detaily s ohledem na jednoduchost, snadné používání a dlouhověkost. Často i s použitím lupy, aby prozkoumali všechny detaily opravdu zblízka. Ta míra preciznosti je opravdu obdivuhodná.

Zatímco u výroby peněženek kladou důraz na štíhlost při jejím plném užitku, tak rovněž u batohů se myslí na každičký jemný detail. Nechybí jim tak propracované vnitřní kapsičky, otvory na sluchátka a řemínky z certifikované kůže se zapínáním na magnetické patenty. Navíc záruka na certifikovanou kůži je až 3 roky.

Elegance a funkčnost s ekologickým smýšlením

Batohy Bellroy myslí na tvá záda, takže polstrované popruhy jsou samozřejmostí. Vyztužená kapsa pro laptop také. Aby toho nebylo málo, tak jejich design doladíš snadno ke každému outfitu. Třeba takový Bellroy Classic Backpack padne skoro ke všemu.

Co víc si přát? Jednoduchost, elegance, nadčasovost, funkční uspořádání vnitřního prostoru a cit pro detail. To všechno se snoubí v batozích značky Bellroy, která myslí na planetu a vše živé na ní. Proto při samotné výrobě eliminuje na maximum vznik toxického odpadu.

Co na batozích Bellroy miluješ ty?

Platí při objednání v pracovní dny do 12:00

Expedice ještě dnes

Neriskuješ, na vrácení nepoškozeného a nepoužitého zboží máš prodlouženou lhůtu

30 dní na vrácení

Ne každý může být vždy doma a čekat na kurýra, a tak si můžeš nechat zaslat objednávku na kteroukoliv pobočku Zásilkovny

Více než 1 400 výdejen

Rádi rozdáváme radost a vy rádi dostáváte dárky ...

Dárek k objednávce