7 požadavků, které musí splňovat elegantní batoh

Jeden řemen, magnetka, skrýš na drobnosti, ženská elegance a vůně kůže. To je hádanka s tajenkou. Řeč je přece o kabelce. Ale pozor, batohy u žen začínají směle konkurovat kabelkám!

Pryč jsou doby, kdy byl batoh jen pomocníkem na vysokohorské túry nebo rodinné výlety. Elegantní batohy pro ženy musí mít místo na peněženku, klíče a všechny nezbytné maličkosti. Jsou skvělým doplňkem na koncert nebo večerní posezení s přáteli u sklenky vína.

Designéři při svém návrhu myslí opravdu na každou drobnost. Pojďme se podívat a zamyslet nad7 hlavními charakteristikami takového elegantního batohu.

1) Design

Designéři se specializují nejen na výrobu batohů do města nebo školy, ale také na elegantní batohy pro ženy ke každé příležitosti. Estetika vychází z funkce a mnohdy myslí i na ekologické smýšlení. Nechybí proto batohy z veganské kůže ani z recyklovaných PET lahví, které neobsahují zdraví škodlivé ftaláty. Batohy se proměňují v elegantní a praktické pomocníky, které navíc korespondují s životním stylem svého majitele.

2) Materiál

Použité materiály mají vliv na vzhled batohu, ale především rozhodují o jeho celkové životnosti, hmotnosti a v neposlední řadě i ceně. Batohy se vyrábí z tkaného polyesteru, recyklovaných PET lahví bez ftalátů, certifikované kůže, flanelu (což je ze 60 % vlna a ze 40 % polyester), polyamidu nebo třeba veganské kůže, která je vyrobena ze 100% polyuretanu.

Jak je vidno, elegantní batoh může být oblečen do mnoha kabátků a stejně neztratí na půvabu. Přestože je jeho kabát odolný proti dešti, i tak může být krásným doplňkem elegantního outfitu.

3) Ergonomie

Ať už se jedná o elegantní batoh do školy, práce nebo na notebook, hraje ergonomie svou nepostradatelnou úlohu. Těžko se chodí s batohem, který je plný knih, notebooku a jiných maličkostí, když správně nesedí na zádech. Polstrované a nastavitelné popruhy by měly být samozřejmostí.

Elegantní batoh pro ženy, který si vezmou nejen na večerní výlet městem, nemusí nutně oplývat vyztuženými ramenními popruhy. Nastavitelné by však měly být v každém případě. Bederní pás v případě turistických batohů je samozřejmostí.

4) Prostorové uspořádání

Velmi důležitým prvkem, který není na první pohled znát,je prostorové uspořádání batohu. Velikost batohu pro notebook by měla odpovídat velikosti tvého notebooku s drobnou rezervou. Dnešní batohy běžně pojmout notebook do 15 palců.

Také je třeba počítat s dostatkem místa pro další dokumenty. Elegantní batoh do společnosti tolik úložného místa nepotřebuje, ale i tak je rozdělení prostoru stále důležité. Žádná žena nechce hledat své klíče a vysypávat tak celý obsah batohu na podlahu.

Elegance je na místě rovněž uvnitř batohu. Menší kapsy pro uložení telefonu, peněženky, případně poutko na klíče dodá elegantnímu batohu pověstnou třešničku na dortu.

5) Značka

Každá značka přináší svá specifika. Jednotliví výrobci se soustředí na odlišné vlastnosti. Jedni jdou cestou voděodolnosti, druzí zase cestou přesného členění. Někteří se soustředí na veganský styl, jiní v prvé řadě myslí na užitkovost. Elegantní batoh by měl s tebou jednoduše souznít.

Stejně je to i se značkou. Hodnoty, které jednotliví výrobci vyznávají, jdou v ruku v ruce se jménem značky. Přečti si dopředu vize a hodnoty těchto značek na jejich webech nebo u nás na blogu, například ten o značce The Pack Society.

6) Kvalita

I elegantní batoh musí splňovat laťku kvality. Takový batoh do práce nebo školy, který je denně vystavený nepřebernému množství výzev, jim jednoduše musí odolat. Kvalitu použitých materiálů pak můžete poznat i na délce záruky, kterou výrobci na své batohy poskytují. Například firma Eastpak svým batohům opravdu věří. Dává na ně 30letou záruku.

7) Originalita a každodenní radost

Říkáte si, že batohy jsou nuda? Tak se na to mrkněme zblízka. Pryč je doba, kdy tři kapsy zapínaly zipy a žádný z batohů tě nemohl překvapit. Originality se výrobci rozhodně nebojí. Zapínání na magnetky nebo cvočky je součástí nejednoho kousku.

Co říkáš pak na takovou skrytou kapsu na zádech, ve které tvůj mobil i peněženka budou v bezpečí, ať se vydáš kteroukoliv cestou. Třeba tou noční přes park. A to nemluvíme o retro, vintage nebo futuristickém vzhledu. Mrkni se na novinky značky Rains.

Když už jsme na těch cestách, co třeba poutka všitá uvnitř batohu, které podrží láhev na vodu vždy ve správné poloze, nebudou rozhodně k zahození. Už si nikdy nebude žádný tvůj sešit ani dokument užívat neplánovanou koupel.


Ať už hledáš elegantní batoh do práce, školy nebo pro svůj notebook, vzpomeňte si na slavnou sedmičku

  • Líbivý design,
  • správný materiál,
  • ergonomický vzhled,
  • účelné prostorové uspořádání,
  • kvalita, která jde ruku v ruce se značkou a
  • vychytávkami v podobě originálních udělátek.

Z naší nabídky to bezezbytku splňují Backpack od Rains, Karlo od Ucon Acrobatics a spousty dalších.

Jednoduše řečeno, elegantní batoh ti má sloužit nejen k užitku, ale být i dobrým parťákem, se kterým je radost si vyjít.

A co ty? Už máš svého favorita, který ti bude věrně sedět na zádech? Poděl se s námi o svůj typ do komentáře.

Platí při objednání v pracovní dny do 12:00

Expedice ještě dnes

Neriskuješ, na vrácení nepoškozeného a nepoužitého zboží máš prodlouženou lhůtu

30 dní na vrácení

Ne každý může být vždy doma a čekat na kurýra, a tak si můžeš nechat zaslat objednávku na kteroukoliv pobočku Zásilkovny

Více než 1 400 výdejen

Rádi rozdáváme radost a vy rádi dostáváte dárky ...

Dárek k objednávce